Dubbelfriss Cooldownparty

Achtergrondinformatie

De DubbelFrisss Cooldownparty was een mobiele roadshow die in 2009 door Walibi World trok. De show ontstond uit een samenwerking tussen Walibi World, drankenmerk DubbelFrisss en het entertainmentduo Sjon & Sjeffrie.

Anders dan de grote shows in vaste theaters had de Cooldownparty geen permanente showlocatie. De roadshow kon zich door het park verplaatsen en het feest rechtstreeks naar de bezoekers brengen.

De productie paste goed bij het entertainmentbeleid van Walibi World in deze periode. Het park zette steeds vaker in op interactieve shows die midden tussen de bezoekers plaatsvonden. In 2008 was bijvoorbeeld Walibi Live door het park getrokken en in 2009 werd op Hollywood The Main Street Jo’s Streetparty opgevoerd.

Met de DubbelFrisss Cooldownparty kwam daar dat seizoen nog een mobiele feestshow bij.

Sjon & Sjeffrie

De hoofdrollen waren weggelegd voor Sjon & Sjeffrie, gespeeld door Johnny Ruisch en Jeffrey Erens.

Het duo had op dat moment al een lange geschiedenis met Walibi World.

Hun bekende Sjon & Sjeffrie Discosjowww was oorspronkelijk in opdracht van Walibi World ontwikkeld. Tijdens deze show mixten de heren in hoog tempo bekende meezing- en doeplaten met speciaal gemaakte karaokefilmpjes. Muziek, humor en veel interactie met kinderen vormden de belangrijkste ingrediënten.

Sjon en Sjeffrie hadden bovendien in 2006 en 2007 al een belangrijke rol gespeeld bij het evenement Waanzinnig Walibi.

De twee personages vulden elkaar bewust aan. Sjon was de verstandigere en slimmere van het duo, terwijl Sjeffrie juist enthousiast en ongeremd te werk ging. Het voortdurende verschil tussen beide heren zorgde voor een groot deel van de humor in hun shows.

Een feest midden in het park

De Cooldownparty was opgezet als een mobiele roadshow.

Dat betekende dat bezoekers niet naar een theater hoefden om de voorstelling te zien. De show kwam juist naar hen toe en kon op verschillende plaatsen in Walibi World voor een spontaan feest zorgen.

Sjon & Sjeffrie waren bij uitstek geschikt voor zo’n vorm van entertainment. Hun optredens draaiden om muziek, meezingen, dansen, humor en rechtstreeks contact met het publiek.

In hun reguliere Discosjowww konden in ongeveer een half uur tientallen bekende meezing- en doeplaten voorbij komen. De heren draaiden de muziek vanaf hun eigen dj-meubel, zongen en dansten mee en betrokken de aanwezige kinderen voortdurend bij de voorstelling.

De DubbelFrisss Cooldownparty sloot aan op die formule en combineerde het feestelijke entertainment van Sjon & Sjeffrie met de zomerse uitstraling van DubbelFrisss.

DubbelFrisss

De naam van de show verwees rechtstreeks naar het frisdrankenmerk DubbelFrisss.

De Cooldownparty was daarmee ook een van de voorbeelden van commercieel gesponsord entertainment in Walibi World. In plaats van alleen reclame in het park te plaatsen, werd het merk onderdeel van een eigen entertainmentconcept.

De combinatie lag voor de hand. Walibi World richtte zich in deze periode sterk op gezinnen en jongeren en Sjon & Sjeffrie waren vooral bekend als interactieve kinder- en familieact.

Ook het idee van afkoelen en een zomers feest paste uitstekend bij het seizoen waarin de roadshow door het attractiepark reed.

Lange hete zomer

2009 was sowieso een belangrijk jaar voor Sjon & Sjeffrie.

In mei verscheen hun eerste eigen single Lange hete zomer. Het vrolijke zomernummer sloot qua sfeer vrijwel naadloos aan op de Cooldownparty: zomer, feest, pretparken en verkoeling stonden centraal.

De officiële videoclip van Lange hete zomer werd opgenomen in Walibi World. Daardoor zijn in de clip verschillende plekken uit het park van 2009 terug te zien.

Het nummer groeide vervolgens uit tot de eerste hit van het duo en bereikte de Nederlandse hitlijsten.

Later dat jaar verscheen ook het debuutalbum Daar word je vrolijk van!. Sjon & Sjeffrie ontwikkelden zich daarmee van een entertainmentduo uit de pretparkwereld tot een zelfstandige kinder- en feestact die door het hele land ging optreden.

Walibi World als kraamkamer

De geschiedenis van Sjon & Sjeffrie is sterk verbonden met Walibi World.

De Sjon & Sjeffrie Discosjowww werd voor het park ontwikkeld en zorgde voor de eerste grote bekendheid van het duo. Daarna volgden optredens bij onder andere Legoworld en Kinderparkpop en werden de heren voor steeds meer evenementen gevraagd.

In 2009 verzorgden ze naast hun werk in Walibi World ook de presentatie van de Nederlandse Pokémon Days.

Achter de twee personages zaten bovendien mensen die ook achter de schermen nauw bij Walibi betrokken waren. Johnny Ruisch werkte jarenlang aan concept- en showontwikkeling voor Walibi World. Jeffrey Erens was onder andere trainer, showdesigner en entertainment-supervisor bij het park.

De DubbelFrisss Cooldownparty was daarmee niet alleen een ingehuurde act, maar kwam voort uit mensen die in deze jaren diep betrokken waren bij het entertainment van Walibi World.

Entertainment in 2009

De Cooldownparty maakte deel uit van een behoorlijk gevarieerd entertainmentprogramma.

In het Magic Theatre stond Christian Farla met zijn grote illusionistenshow Christian Farla Live!. Het Toverfestijn van Merlijn werd opnieuw opgevoerd en op Hollywood The Main Street was Jo’s Streetparty te zien met Walibi, Walibelle en Jo de Pelikaan.

De DubbelFrisss Cooldownparty onderscheidde zich daarvan doordat de productie geen eigen vaste tribune of theater had. De roadshow trok juist het park in en zocht de bezoekers zelf op.

Dat maakte de Cooldownparty tot een typisch voorbeeld van het interactieve straatentertainment waarmee Walibi World aan het einde van de jaren 2000 experimenteerde.

Eén seizoen

De DubbelFrisss Cooldownparty werd alleen gedurende het seizoen 2009 in Walibi World opgevoerd.

In 2010 veranderde het entertainmentprogramma opnieuw. De Cooldownparty keerde niet terug en Walibi World introduceerde onder andere een nieuwe Walibi’s Roadshow.

Hierdoor bleef de DubbelFrisss Cooldownparty sterk verbonden aan het zomerse entertainmentjaar 2009 en aan de periode waarin Sjon & Sjeffrie vanuit Walibi World ook landelijk steeds bekender werden.

Oude video’s

Van de DubbelFrisss Cooldownparty zelf hebben we op dit moment nog geen volledige video-opname teruggevonden.

Wel werd in hetzelfde seizoen de officiële videoclip van Lange hete zomer van Sjon & Sjeffrie volledig in Walibi World opgenomen. De clip geeft daardoor een mooi tijdsbeeld van het park én van het duo in precies de periode van de Cooldownparty.

Oude foto’s en video’s

Heb jij de DubbelFrisss Cooldownparty in 2009 gezien?

Walibi24.nl is op zoek naar foto’s en videobeelden van de mobiele roadshow. Vooral beelden waarop het voertuig, de aankleding van DubbelFrisss en de optredens van Sjon & Sjeffrie goed te zien zijn, zijn van harte welkom.

Laat een reactie achter of neem contact op met Walibi24.nl. Ook herinneringen aan de route door het park, de muziek en de verschillende onderdelen van de show helpen ons om deze vrijwel verdwenen Walibi World-productie verder in beeld te brengen.