1991: een attractiepark was al vóór Walibi in beeld
De gedachte om de Flevohof nadrukkelijker richting attractiepark te ontwikkelen ontstond niet pas nadat Walibi zich meldde. In de laatste maanden vóór het faillissement werden al verschillende scenario’s onderzocht voor een nieuwe toekomst van het complex.
Een van de serieuze gegadigden was de Erica-UM-groep. In de zomer van 1991 werd met de gemeente Dronten gesproken over een integrale overname en herontwikkeling van Flevohof en Land Zonder Drempels. Daarbij werd expliciet gedacht aan de toevoeging van een attractiepark. Het thema daarvan was nog niet bepaald, maar men wilde wel een zekere relatie met de oorsprong van Flevohof behouden. Onderdelen zoals de boerderij, kassen en champignonkwekerij hoefden dus niet vanzelfsprekend volledig te verdwijnen.
De plannen gingen bovendien veel verder dan alleen het bestaande park. Er werd gesproken over recreatiewoningen, stacaravans en een countryclub aan het Veluwemeer. Flevohof zou daarmee onderdeel kunnen worden van een veel groter recreatiegebied waarin dagrecreatie en verblijf werden gecombineerd.
Geen van deze plannen kon de oorspronkelijke Stichting Flevohof echter nog redden. In november 1991 volgde het faillissement. Vanaf dat moment moest niet alleen naar een nieuwe exploitant worden gezocht, maar ook naar een koper voor de bezittingen van het inmiddels failliete bedrijf.